Izabela Miko opowie nam po co jeździła na stację paliw elektrycznym Mitsubishi i-MIEV a także zdradzi jak wyglądałaby jej podróż dookoła Ziemi za kierownicą auta na prąd. Więcej … Izabela Miko o samochodach elektrycznych  

Skoda Octavia Green E Line W celu sprawdzenia możliwości flotowych elektrycznego modelu Octavia Green E Line Skoda podjęła współpracę z Ministerstwem Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej oraz organizacją TÜV SÜD. Więcej … Testy elektrycznej Octavii Green E Line  

Toyota Yaris HybridHybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Więcej … Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku  

Testy elektrycznej Octavii Green E Line

Skoda Octavia Green E Line W celu sprawdzenia możliwości flotowych elektrycznego modelu Octavia Green E Line Skoda podjęła współpracę z Ministerstwem Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej oraz organizacją TÜV SÜD.

To już drugi po Ministerstwie Środowiska resort, który testuje Octavię Green E Line. „Jest to kolejny ważny partner, z pozyskania którego jesteśmy dumni” - mówi Petr Pečenka, dyrektor Skody w Czechach.

„Współpraca z rządem przy opracowaniu mobilności elektrycznej jest niezbędna w celu zapewnienia trwałej akceptacji dla tej alternatywnej technologii napędu” - dodaje Pečenka.

Octavie Green E Line zostały także przekazane organizacji TÜV SÜD w Czechach, która zajmuje się certyfikowaniem wielu rozwiązań technicznych, stanowi synonim zasad bezpieczeństwa, a także jest wieloletnim partnerem Producenta.

Skoda Octavia Green E Line

„Udostępnienie w pełni elektrycznego samochodu dla TÜV SÜD w Czechach poszerzy naszą współpracę” - mówi Petr Kristl, szef Rozwoju Elektryczności Mobilnej w Skoda. „Oczekujemy, że to przedsięwzięcie dostarczy nam ważnych informacji na temat zachowania pojazdu” - dodaje Kristl.

Skoda Octavia Green E Line to samochód o zasięgu ok. 150 km, który przez partnerów będzie używany głównie do przejazdów służbowych. Auto oparte jest na standardowym modelu Octavia Combi. Jego elektryczny silnik oferuje moc 85 kW (115 KM), co przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h poniżej 12 s.

Prędkość maksymalna samochodu wynosi 135 km/h, a pełne naładowanie baterii trwa ok. 2,5 godz. Auto nie traci na swojej funkcjonalności, ponieważ może nim wygodnie podróżować 5 osób.

Testy Octavii Green E Line dostarczają cennych informacji służących dalszemu rozwojowi napędu elektrycznego w produkcji masowej, a także oceniają jego przydatność podczas codziennego użytkowania pojazdów

Wieloletnie wysiłki pozwoliły Renault ponownie zająć pod koniec 2008 roku miejsce wśród trzech producentów mogących się poszczycić najniższą emisją CO2. 60% samochodów sprzedanychw Europie przez Grupę (Renault i Dacia) w 2008 roku stanowiły auta emitujące poniżej 140 g CO2/km (w porównaniu do 48% w 2007 roku). 20% samochodów sprzedawanych obecnie przez Grupę w  Europie, emituje poniżej 120 g CO2/km.Jednocześnie Renault kontynuuje realizację strategii zdecydowanego zmniejszenia emisji CO2 i prowadzi prace nad samochodem elektrycznym.
Renault prezentuje podzespoły mechaniczne przystosowane do nowych oczekiwań klientów.
 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości