Olimpiada Wiedzy Ekologicznej odbywa się już od 27 lat i jest najpopularniejszą wśród dwudziestu dziewięciu olimpiad przedmiotowych odbywających się w Polsce i zarejestrowanych w rejestrze olimpiad Ministerstw Edukacji Narodowej. Więcej … Olimpiada Wiedzy Ekologicznej  

Transportera e-Co-MotionPodczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Genewie Volkswagen zaprezentował koncepcyjną wersję Transportera pod nazwą e-Co-Motion. Samochód może przewieźć 800 kg ładunku, a dzięki elektrycznemu napędowi nie emituje substancji szkodliwych.

Więcej … Elektryczny samochód dostawczy przyszłości  

Toyota Yaris HybridHybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Więcej … Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku  

Testy elektrycznego Solarisa

Urbino 8,9 LE electricUrbino 8,9 LE electric, elektryczny Solaris odbył testy w obsłudze naziemnej, przewożąc pasażerów z terminalu do samolotu na lotnisku w Hamburgu.

Doświadczenie zyskane podczas testów będzie wykorzystanie do wprowadzenia kilku usprawnień tak aby jeszcze lepiej dopasować swój produkt do potrzeb przewoźników działających na lotniskach.

Ochrona środowiska to jeden z niezaprzeczalnych filarów Lotniska Hamburg, wokół którego koncentruje się działalność firmy. Od lat w jego flocie znajdują się autobusy napędzane gazem, zarówno CNG, jak LPG, w tym 6 Solarisów Urbino 12 CNG używanych na płycie lotniska oraz na liniach z parkingów do terminali.

Testując Solarisa Urbino electric, STARS sprawdza możliwość jego zastosowania w specyficznych warunkach hamburskiego portu lotniczego.

"Świadome podejście do energii jest dla nas niezwykle ważne. Przede wszystkim stawiamy na alternatywne źródła napędu: wodór, energię elektryczną i gaz. Zdaniem ekspertów taki zestaw gwarantuje niezawodną mobilność najbardziej sprzyjającą środowisku naturalnemu - mówi Michael Eggenschwiler, prezes zarządu Hamburg Airport.

Jens Ludwigkeit, dyrektor zarządzający w Solaris Deutschland GmbH przedstawiając autobus powiedział: "Testując Solarisa Urbino electric, Lotnisko Hamburg i STARS poddaje testom najnowocześniejszą technologię elektrycznego transportu pasażerskiego. Cieszymy się, że doświadczenie płynące z tej próby posłuży do dalszego rozwoju naszych przyjaznych środowisku pojazdów".

Solaris Urbino electric swoją premierę świętował w 2011 roku. Testowany w Hamburgu autobus o długości 8,9 metra wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 120 kW. Nowatorska klimatyzacja z wbudowaną pompą ciepła CO2 zapewnia przyjemne ciepło w pojeździe przy minimalnym poborze energii.

Solaris Urbino electric dostępny jest również w wersji 12-metrowej. W przygotowaniu znajduje się wersja przegubowa.

Zgodnie z najnowszymi analizami JATO Dynamics, wiodącego dostawcy informacji o światowej branży motoryzacyjnej, średni poziom emisji CO2 dla samochodów fabrycznie nowych w Europie spadł z 140,9 g/km w roku 2010 - do 136,1 g/km w roku ubiegłym. 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość