Kia Motors Corporation konsekwentnie zwiększa inwestycje w nowoczesne i pro-ekologiczne procesy wytwarzania, od 2004 roku koncern zwiększył ekowydajność o 44%. W 2012 roku na dalszą optymalizację produkcji oraz wdrażanie innowacji przeznaczy kolejne USD 2,52 mld. Więcej … Kia inwestuje w pro-ekologiczne procesy wytwarzania  

elektryczne RenaultDHL France do końca 2015 roku wzbogaci się o flotę pojazdów elektrycznych Renault. Zapewniona jest dostawa 50 pojazdów. Pierwsze 4 modele Kangoo Z.E. zostaną dostarczone pod koniec roku. Więcej … Elektryczne modele Renault trafią do floty DHL  

Toyota Yaris HybridHybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Więcej … Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku  

Zwycięstwo Mitsubishi i-MiEV w pucharze Alternative Energies Cup

Elektryczne Mitsubishi i-MiEVElektryczne Mitsubishi i-MiEV już dugi raz z rzędu zwyciężyło w organizowanym przez FIA pucharze „Alternative Energies Cup – kat. IIIA”

Mitsubishi ma już 40 lat doświadczenia w zakresie prac badawczo rozwojowych nad pojazdami elektrycznymi. Już w 1966 roku, powstała pierwsza produkcyjna wersja modelu i-MiEV. Pojazd zadebiutował w lipcu 2009 w Japonii a na rynku Europejskim pojawił się na początku 2011 roku.

Zdobywca wielu nagród w dziedzinie elektrycznej mobilności, model i-MiEV cieszy się dużą popularnością w ekologicznie rozwiniętych krajach, jak Norwegia (najlepiej sprzedający się samochód segmentu A w 2011 roku i numer 2 pod koniec trzeciego kwartału 2012 roku, pomimo pojawienia się na rynku nowych modeli, przy uwzględnieniu wszystkich wersji silnikowych) czy Szwajcaria (lider rynku w segmencie aut elektrycznych w 2011 roku i ponownie w 2012 roku; 20-procentowy udział w rynku pod koniec października 2012).

Mistrz FIA

Mitsubishi postanowiło zaprezentować potencjał samochodów elektrycznych w wyścigach i rajdach. Początek tych projektów sięga roku 2009, gdzie podczas Rajdu Monte Carlo „des Energies Nouvelles at Electriques” Mitsubishi zaprezentowało wyścigową wersję i-MiEV Evolution, która została wyposażona w te same podzespoły (silnik, akumulator i inne), co produkcyjna odmiana i-MiEV. Samochód zajął drugie miejsce w klasie pojazdów elektrycznych w górskim wyścigu 2012 Pikes Peak International Hill Climb organizowanym w Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Przyszłość aut typu plug-in

Po 40 latach prac badawczo-rozwojowych nad pojazdami elektrycznymi, firma Mitsubishi nadal realizuje główne założenia strategii EV. Kolejnym krokiem w kierunku ekologii będzie pełnowymiarowy SUV z elektrycznym układem napędowym Outlander PHEV (“Plug-in Hybrid Electric Vehicle”).

Zgodnie z najnowszymi analizami JATO Dynamics, wiodącego dostawcy informacji o światowej branży motoryzacyjnej, średni poziom emisji CO2 dla samochodów fabrycznie nowych w Europie spadł z 140,9 g/km w roku 2010 - do 136,1 g/km w roku ubiegłym.

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości