Patrick Bellec złożył zamówienie na dziesięć samochodów Renault ZOE podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego. Mają one służyć jako samochody służbowe dla pracowników sklepu. Więcej … E. Leclerc i Renault: KLUB Z.E. 50  

Nissan e-NV200Nissan i AVIS Denmark podpisały kontrakt na utworzenie największej floty samochodów elektrycznych Nissana w Europie.  Powstanie ona po zrealizowaniu nowego zamówienia AVIS na 401 vanów Nissan e-NV200 oraz 60 stuprocentowo elektrycznych Nissanów LEAF.

Więcej … Największy park samochodów elektrycznych w Europie  

Toyota PriusTrwa znakomita passa Toyoty Prius na światowych rynkach. Pierwszy w historii seryjnie produkowany samochód hybrydowy w szybkim tempie zdobywa popularność w różnych regionach świata. Więcej … Sprzedaż Priusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 1 mln sztuk  

Testy elektrycznego Solarisa

Urbino 8,9 LE electricUrbino 8,9 LE electric, elektryczny Solaris odbył testy w obsłudze naziemnej, przewożąc pasażerów z terminalu do samolotu na lotnisku w Hamburgu.

Doświadczenie zyskane podczas testów będzie wykorzystanie do wprowadzenia kilku usprawnień tak aby jeszcze lepiej dopasować swój produkt do potrzeb przewoźników działających na lotniskach.

Ochrona środowiska to jeden z niezaprzeczalnych filarów Lotniska Hamburg, wokół którego koncentruje się działalność firmy. Od lat w jego flocie znajdują się autobusy napędzane gazem, zarówno CNG, jak LPG, w tym 6 Solarisów Urbino 12 CNG używanych na płycie lotniska oraz na liniach z parkingów do terminali.

Testując Solarisa Urbino electric, STARS sprawdza możliwość jego zastosowania w specyficznych warunkach hamburskiego portu lotniczego.

"Świadome podejście do energii jest dla nas niezwykle ważne. Przede wszystkim stawiamy na alternatywne źródła napędu: wodór, energię elektryczną i gaz. Zdaniem ekspertów taki zestaw gwarantuje niezawodną mobilność najbardziej sprzyjającą środowisku naturalnemu - mówi Michael Eggenschwiler, prezes zarządu Hamburg Airport.

Jens Ludwigkeit, dyrektor zarządzający w Solaris Deutschland GmbH przedstawiając autobus powiedział: "Testując Solarisa Urbino electric, Lotnisko Hamburg i STARS poddaje testom najnowocześniejszą technologię elektrycznego transportu pasażerskiego. Cieszymy się, że doświadczenie płynące z tej próby posłuży do dalszego rozwoju naszych przyjaznych środowisku pojazdów".

Solaris Urbino electric swoją premierę świętował w 2011 roku. Testowany w Hamburgu autobus o długości 8,9 metra wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 120 kW. Nowatorska klimatyzacja z wbudowaną pompą ciepła CO2 zapewnia przyjemne ciepło w pojeździe przy minimalnym poborze energii.

Solaris Urbino electric dostępny jest również w wersji 12-metrowej. W przygotowaniu znajduje się wersja przegubowa.

Fabryka Audi w Brukseli, położona w sercu Belgii, wyznacza nowe standardy w ekologicznej motoryzacji. Od lat z zaangażowaniem dąży do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, osiągając szereg przełomowych osiągnięć. Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów jest transformacja w kierunku neutralności pod względem emisji CO2, czyniąc z siebie pioniera w produkcji samochodów premium.

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości