Aby poprawiać jakość naszego życia i myśleć o przyszłych pokoleniach, koniecznością staje się zrównoważony rozwój miast łączący potrzeby społeczne, ochrony środowiska i gospodarcze. Zaangażowanie samych mieszkańców to najlepszy sposób na wdrażanie tej idei.

Nissan e-NV200Nissan i AVIS Denmark podpisały kontrakt na utworzenie największej floty samochodów elektrycznych Nissana w Europie.  Powstanie ona po zrealizowaniu nowego zamówienia AVIS na 401 vanów Nissan e-NV200 oraz 60 stuprocentowo elektrycznych Nissanów LEAF.

Więcej … Największy park samochodów elektrycznych w Europie

Toyota Prius+W 2013 roku na polskim rynku zadebiutuje model Toyota Prius+. To 7-osobowy mini-van wyposażony w pełni hybrydowy napęd, oparty na najpopularniejszym samochodzie hybrydowym koncernu. Więcej … Toyota Prius+ wchodzi na polski rynek

Sukces Mitsubishi i-MiEV Evolution na Pikes Peak

Mitsubishi i-MiEV EvolutionPodczas słynnego wyścigu Pikes Peak, debiutujący w tegorocznym górskim wyścigu 2012 Pikes Peak International Hill Climb elektryczny pojazd Mitsubishi i-MiEV Evolution odniósł ogromny sukces zajmując drugie miejsce w kategorii pojazdów elektrycznych.

W klasyfikacji generalnej Mitsubishi i-MiEV Evolution zajął ósme miejsce pokonując 20-kilometrową trasę złożoną z 156 zakrętów.  Wśród  W tym roku wyścig  ukończyły tylko 132 załogi spośród 170 zgłoszonych.

Drugim pojazdem marki Mitsubishi w wyścigu była produkcyjna wersja Mitsubishi i-MiEV (2012), którą poprowadziła Beccy Gordon - zawodowy, terenowy kierowca wyścigowy SCORE International. Z czasem 15 minut i 10,557 sekundy zajęła ona w klasyfikacji pojazdów elektrycznych szóste miejsce. Ten udany start udowodnił, że elektryczne pojazdy mogą z powodzeniem brać udział w sportach motorowych.

Pokonując pojazdy o napędzie hybrydowym i elektrycznym Fiat Panda Natural Power został wybrany ekologicznym samochodem roku 2013 w Szwajcarii (Das grunste Auto der Schweiz).