Warning: include_once(prolink_config.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/prolink.php on line 7

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'prolink_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php5.3/lib/php') in /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/prolink.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/prolink.php:7) in /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/prolink.php:7) in /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/prolink.php:7) in /home/oskar8/domains/eko-auto.info/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 426
Dacia - rozwiązania w zakresie ochrony środowiska

Fundacja EkoMiko, założona Izabellę Miko, już od trzech lat prowadzi Akcję Mikołajkową dla wielodzietnych rodzin oraz dzieci z domów dziecka. W tegorocznej akcji pomagał elektrycznie napędzany Mitsubishi i-MiEV. Więcej … Akcja Mikołajkowa fundacji EkoMiko  

Nissan e-NV200Nissan i AVIS Denmark podpisały kontrakt na utworzenie największej floty samochodów elektrycznych Nissana w Europie.  Powstanie ona po zrealizowaniu nowego zamówienia AVIS na 401 vanów Nissan e-NV200 온라인 카지노 oraz 60 stuprocentowo elektrycznych Nissanów LEAF.

Więcej … Największy park samochodów elektrycznych w Europie  

Toyota PriusTrwa znakomita passa Toyoty Prius na światowych rynkach. Pierwszy w historii seryjnie produkowany samochód hybrydowy w szybkim tempie zdobywa popularność w różnych regionach świata. Więcej … Sprzedaż Priusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 1 mln sztuk  

Dacia - rozwiązania w zakresie ochrony środowiska

Dacia eco2Znak Renault eco2 został wprowadzony w 2007 roku. Nieco później znak Dacia eco2 odzwierciedlał efekty polityki ochrony środowiska grupy Renault-Dacia, prowadzonej w odniesieniu do całego cyklu życia produktów i opierał się wówczas na 3 kryteriach.

PRODUKCJA: produkcja w zakładzie posiadającym certyfikat ISO 14001,

EKSPLOATACJA: emisja CO2 na poziomie poniżej 140 g/km,

RECYKLING: 5% masy tworzyw sztucznych wykorzystanych w konstrukcji pojazdu jest wyprodukowanych z tworzyw sztucznych pochodzących z odzysku.

 

Te trzy kryteria nie były jedynymi kryteriami uwzględnianymi w ekologicznym podejściu do projektowania samochodów. Polityka ochrony środowiska opiera się bowiem na zmniejszeniu niekorzystnego oddziaływania na środowisko na wszystkich etapach cyklu życia produktu: produkcji, dystrybucji, eksploatacji i recyklingu.

 

Dacia postanowiła zaostrzyć kryteria przyznawania znaku eco2. Samochody osobowe marki Dacia będą mogły otrzymać znak Dacia eco2 wyłącznie jeśli będą emitowały poniżej 120 g CO2 / km, a ilość zastosowanych w nich tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu będzie wynosić ponad 7 % łącznej masy wszystkich tworzyw sztucznych.

 

Modele Logan, Logan MCV i Sandero z silnikami 1.5 dCi 75 i 90 oraz Sandero, Logan MCV i Duster z silnikami biopaliwowymi E85 oznaczone są aktualnie znakiem Dacia eco2:

 

Nowe ekonomiczne i ekologiczne silniki montowane w modelach Dacii, oferowanych na wybranych rynkach europejskich.

 

Dacia poszerza swoją ofertę ekonomicznych i ekologicznych silników, przewidywanych do wprowadzenia sukcesywnie i zależnie od rynku / kraju.

W ramach swojej strategii ochrony środowiska, Dacia oferuje klientom modele napędzane alternatywnymi paliwami, LPG i bioetanolem, jak również nową benzynową jednostkę napędową o małej pojemności skokowej.

Dostępne w Europie w roku 2009: - Sandero 1.4 GPL, Logan 1.4 GPL i Logan MCV 1.6 GPL (w Polsce i w Krajach Bałtyckich przewidywane wprowadzenie w 2010 r.)

Sandero 1.6 E85 (w Polsce i w Krajach Bałtyckich przewidywane wprowadzenie na początku 2010)

Sandero 1.2 16V i Logan 1.2 16V (w Polsce i w Krajach Bałtyckich aktualnie niedostępny) SILNIKI 1.4 GPL (75 KM) i 1.6 GPL (90 KM) Paliwo LPG 1. paliwo ekologiczne:

- do 12% niższa emisja CO2 w porównaniu do silnika benzynowego

- praktycznie zerowa emisja zanieczyszczeń (NOx, cząstki stałe) 2. paliwo ekonomiczne:

- jego cena detaliczna na stacji benzynowej jest bardzo konkurencyjna

- objęte jest korzystnymi stawkami opodatkowania w wielu krajach Europy (Francja, Włochy, Irlandia, Portugalia, Niemcy, itp.) 3. paliwo łatwo dostępne:

- 32 000 stacji oferujących LPG w Europie Samochód napędzany LPG

- samochód cichy (o 60% mniej hałaśliwy od silnika wysokoprężnego)

- samochód dwupaliwowy na benzynę / gaz (kierowca przełącza zasilanie z benzyny na gaz za pomocą zwykłego przełącznika), wyróżniający się bardzo dużym zasięgiem. Sandero 1.4 LPG: możliwość pokonania blisko 1 200 km na pełnym baku benzyny i pełnym zbiorniku gazu.

- samochód bezpieczny: europejskie normy bezpieczeństwa są bardzo rygorystyczne.

Zbiornik (ze stali i materiałów kompozytowych) jest bardzo wytrzymały i wyposażony w 5 układów bezpieczeństwa: zawór zwrotny, ogranicznik napełniania do 80% pojemności, ogranicznik przepływu, elektrozawór i zawór bezpieczeństwa. - samochód łatwy w obsłudze: częstotliwość przeglądów identyczna jak w przypadku pojazdów z silnikami benzynowymi (co 30 000 km lub co 2 lata) z kontrolą elementów bezpieczeństwa zbiornika GPL i odwadnianiem reduktora.

 

  1.6 E85 BIOETANOL (90 KM)* Bioetanol E85 1. paliwo ekolgiczne: · odnawialne i zróżnicowane źródło energii, umożliwiające ograniczenie uzależnienia energetycznego od paliw kopalnych · do 70% niższa emisja CO2 w porównaniu do pojazdów w 100% benzynowych, liczona w cyklu „well to wheel” (czyli od jego wytworzenia, łącznie z okresem wzrostu rośliny, poprzez transport lub dystrybucję, aż do wykorzystania w pojeździe) Sandero 1.6 E85: emisja CO2 na poziomie 130 g/km liczona w cyklu „well to wheel” (od szybu wiertniczego do koła) w przypadku stosowania paliwa E85 uzyskiwanego ze zbóż i buraków we Francji lub 60 g/km w przypadku stosowania paliwa E85 uzyskiwanego z trzciny cukrowej, dostępnego w Szwecji. 2. paliwo ekonomiczne: · jego cena na stacji benzynowej jest bardzo konkurencyjna · objęte jest korzystnymi stawkami opodatkowania (we Francji, Szwecji, Republice Czeskiej, itp.)

  Silnik 1.6 E85 ** - silnik elastyczny, mogący pracować równie dobrze na bioetanolu E85 i na benzynie - silnik solidny i niezawodny: · silnik, w którym wykorzystane zostało bogate doświadczenie Renault w tej dziedzinie: Renault produkuje i sprzedaje w Brazylii silniki Flex Fuel napędzane etanolem E100 juz od 2004 r. · specyficzne elementy silnika: bardzo odporne na wysokie temperatury, chłodzone sodem zawory, głowica ze zoptymalizowanym układem chłodzenia, tłoki chłodzone strumieniem oleju - silnik zapewniający prawdziwą przyjemność jazdy, również na niskich obrotach, o osiągach identycznych jak w przypadku silnika benzynowego

  1.6 1.2 16V (75 KM)* - silnik ekologiczny: 139g CO2/km w przypadku Sandero 1.2 16V i Logana 1.2 16V - silnik ekonomiczny: · zużycie paliwa ograniczone do 5,9 l/100 km (w cyklu mieszanym) · wolne obroty na poziomie 650 obr./min zamiast 750 obr/min, pozwalające na obniżenie zużycia paliwa o 2 do 3% przy jeździe po mieście. Jest to pierwszy silnik Renault mogący pracować na tak niskich wolnych obrotach. - silnik łatwy w obsłudze: częstotliwość przeglądów co 30 000km lub co 2 lata.

   

  * silnik aktualnie niedostępny w Polsce i w Krajach Bałtyckich

  ** silnik, którego wprowadzenie do sprzedaży w Polsce i w Krajach Bałtyckich w gamie Logana MCV i Sandero przewidywane jest na początek 2010 roku

  żródło:dacia.pl

  Niewątpliwym wyrazem uznania dla wartości ekologicznych, jakie reprezentują trzy najnowsze modele produkcji Kia Motors Corporation jest oficjalna certyfikacja niezależnej organizacji rzeczoznawców technicznych TÜV Nord w zakresie troski o środowisko naturalne.

   

  GOŚCIMY

  Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości