Szkoła Auto SKODY jest jedyną w Polsce szkołą doskonalenia techniki jazdy z europejskim certyfikatem ECOWILL. Projekt ten jest częścią programu "Inteligentna Energia - Europa" i jest dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Więcej … Szkoła Auto z europejskim certyfikatem ECOWILL  

Klasa B Electric DriveKoncepcyjna klasa B Electric Drive łączy komfort jazdy z codzienną praktycznością. Dzięki modularnej platformie "Energy Space" prototyp oferuje ten sam poziom przestronności, co model seryjny.

Więcej … Elektryczny Mercedes Benz - klasa B Electric Drive  

Toyota Prius+W 2013 roku na polskim rynku zadebiutuje model Toyota Prius+. To 7-osobowy mini-van wyposażony w pełni hybrydowy napęd, oparty na najpopularniejszym samochodzie hybrydowym koncernu. Więcej … Toyota Prius+ wchodzi na polski rynek  

SUV Nissana z napędem elektrycznym

Nissan TeRRANissan TeRRA to koncepcyjny samochód, który ma połączyć zalety pojazdów elektrycznych i sportowo użytkowych. Debiut ma nastąpić podczas salonu samochodowego w Paryżu.

Dzięki terenowej sylwetce doskonale powinien sobie radzić zarówno w terenie jaki i wielkomiejskich ulicach. TeRRA z innowacyjnym napędem elektrycznym na 4 koła zasilanym z ogniw paliwowych i muskularnym, choć kompaktowym nadwoziem otwiera zupełnie nowe terytorium dla motoryzacji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nissan TeRRA

TeRRa jako pierwszy zeroemisyjny SUV ma kontynuować sukces z powodzeniem użytkowanych w mieście pojazdów sportowo-użytkownych i crossoverów takich jak Murano czy Qashqai. Nissan chce przy tym zademonstrować swoje doświadczenie w stosowaniu ogniw paliwowych.

Samochód został zaprojektowany jako funkcjonalny i wszechstronny pojazd dla generacji młodych i aktywnych konsumentów w odpowiedzi na ich zapotrzebowanie na ekologiczny środek lokomocji, który poradzi sobie w każdych warunkach drogowych.

Nissan TeRRA

"Postawiliśmy sobie zadanie połączenia atutów Nissana w segmencie SUV-ów oraz zeroemisyjnej mobilności, zaś ogniwa paliwowe mają poszerzyć nasze możliwości w tym ostatnim aspekcie - wyjaśnia Francois Bancon, dyrektor generalny ds. strategii i planowania produktów w firmie Nissan.

"Ze względu na rozmiary i określoną wytrzymałość raczej nie jest to samochód na pustynne bezdroża, ale jako miejski SUV sprawdzi się znakomicie. Unikatowe rozmieszczenie foteli po przekątnej zapewnia atrakcyjne wrażenia z jazdy dzięki doskonałe widoczności, która daje poczucie panowania nad pojazdem i otoczeniem w każdych warunkach".

Nissan TeRRA

Mimo że TeRRA to dopiero samochód koncepcyjny, a nie techniczny eksponat, elektryczny napęd 4x4 zasilany z ogniw paliwowych to już nie fantastyka naukowa.

Koła przednie są napędzane elektrycznie, podobnie jak w dostępnym na rynku Nissanie LEAF. W obydwu kołach tylnych, których napęd włącza się w razie potrzeby, zastosowano wbudowane silniki elektryczne oparte na działających prototypach pochodzących z trzech kolejnych edycji koncepcyjnego Pivo.

Nissan TeRRA

Z uwagi na brak wału napędowego czy półosi, w kabinie ani w podwoziu nie ma tunelu, który musiałby osłaniać te podzespoły. Dzięki temu zarówno podłoga w przedziale pasażerskim, jak i podwozie są idealnie płaskie.

Pod maską znalazło się dostatecznie dużo miejsca na umieszczenie zespołu ogniw paliwowych opracowanego przez Nissana: płaski, bardzo kompaktowy moduł oferuje gęstość mocy na poziomie 2,5 kW/l, co jest znakomitym wynikiem w skali światowej.

Nissan TeRRA

Najnowszy zespół ogniw paliwowych Nissana zastosowanych po raz pierwszy w 1996 roku kosztuje zaledwie jedną szóstą tego, co ich wersja z 2005 roku, ponieważ ilość metali szlachetnych ograniczono w nim do jednej czwartej.

TeRRA jest wyłącznie koncepcyjnym samochodem, ale sygnalizuje gotowość Nissana do uruchomienia masowej produkcji pojazdów z ogniwami paliwowymi, gdy tylko paliwo wodorowe stanie się powszechnie dostępne.

Tegoroczna edycja konkursu Shell Eco-Marathon ponownie odbędzie się w Rotterdamie. W dniach 15 – 19 maja. Studenci z całej Europy będą bili rekordy wydajności zużycia paliwa w dwóch kategoriach: futurystycznej Prototype i konwencjonalnej UrbanConcept. W zaprojektowanych i zbudowanych przez siebie pojazdach, wykorzystują zarówno konwencjonalne źródła energii, takie jak benzyna, olej napędowy, etanol i GTL, jak i alternatywne, m.in. wodór i prąd. W 2012 roku ulice holenderskiego miasta Rotterdam zmieniły się w tor wyścigowy, na którym zmagania obserwowało ponad 40.000 osób.

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość