- Różnorodność Instalacji LPG: Od Prostych do Zaawansowanych
- Audi Bruksela: Pionier w Ekologicznej Motoryzacji
- Największy park samochodów elektrycznych w Europie
- Zimowy eco driving
- Czy polskie miasta są ECO?
Dzięki doskonałemu zastosowaniu zasad Eco Drivingu podczas jazd testowych Bartłomiej Zbroja z Płocka zdobył tytuł EkoKierowcy Roku. Jadąc Škodą Octavia z silnikiem 1,9 TDI uzyskał najniższe średnie spalanie na przygotowanym odcinku, tj. 4,4 l/100 km.
Konkurs "Zostań EkoKierowcą Roku" zorganizowały wspólnie Szkoła Auto, prowadzona przez importera Škoda Auto Polska S.A., oraz tygodnik "Motor". Było o co walczyć - zwycięzca wygrał Nową Škodę Fabia.
Więcej … Ekokierowca Roku wybrany !Honda zaprezentowała mały pojazd elektryczny służący do dojazdów do pracy na krótkich dystansach. Został on opracowany z uwzględnieniem wytycznych dotyczących pojazdów pozycjonowanych w kategorii mobilnych produktów klasy mikro, wg których pojazdy elektryczne powinny ważyć poniżej 400 kg z wyłączeniem akumulatora a generowana moc nie powinna przekraczać 15 kW. Więcej … Honda prezentuje elektryczny pojazd klasy mikro
15 lat temu Toyota zaprezentowała projekt G21, który był pierwszym ekologicznym pojazdem o pełnej funkcjonalności i wygodzie jazdy, typowej dla samochodów osobowych.
Honda prezentuje elektryczny pojazd klasy mikro
- środa, 21 listopada 2012
Honda zaprezentowała mały pojazd elektryczny służący do dojazdów do pracy na krótkich dystansach. Został on opracowany z uwzględnieniem wytycznych dotyczących pojazdów pozycjonowanych w kategorii mobilnych produktów klasy mikro, wg których pojazdy elektryczne powinny ważyć poniżej 400 kg z wyłączeniem akumulatora a generowana moc nie powinna przekraczać 15 kW.
Testy nowego pojazdu rozpoczną się w przyszłym roku w Japonii. Pomogą one zweryfikować potencjał takiego pojazdu w różnych sytuacjach, obejmujących wykorzystanie go w codziennej eksploatacji na krótkich dystansach - podczas dojazdów do pracy, jako środka transportu dla rodzin z małymi dziećmi, jako pojazdu dla osób starszych, a także w usługach związanych z doręczaniem przesyłek oraz w programach współdzielenia pojazdów (car sharing).
Prototyp Hondy, będący rozwinięciem konceptu Micro Commuter Concept zaprezentowanego w 2011 roku podczas Tokyo Motor Show, zawiera specjalną kabinę zabudowaną w nadwoziu typu mikro, w której zmieści się jeden kierowca wraz z dwojgiem dzieci a po wymianie tylnego siedzenia pojazdem może podróżować jeden kierowca i jeden dorosły pasażer.
Wykorzystanie platformy typu Variable Design Platform umożliwiło umieszczenie akumulatora, silnika i jednostki sterującej pod podłogą w tylnej części pojazdu, co pozwoliło na skoncentrowanie elementów układu napędowego na niewielkiej przestrzeni. To z kolei ułatwiło zaprojektowanie i wyprodukowanie nadwozia i wnętrza, które sprosta zróżnicowanym potrzebom klientów.
Kolejną cechą pojazdu opracowanego przez Hondę jest możliwość użycia należącego do klienta urządzenia typu tablet, jako wyświetlacza poszczególnych funkcji pokładowych - prędkościomierza, nawigacji satelitarnej i systemu audio czy obrazu przekazywanego przez kamerę cofania. Możliwe jest też ładowanie baterii tabletu z wykorzystaniem ogniw słonecznych zamontowanych na dachu pojazdu. Co więcej, Honda kontynuuje prace nad pokładowymi ogniwami słonecznymi, które wygenerują dodatkową energię służącą do napędu.
Poprzez współpracę z systemem Honda Smart Home (HSH), którego testy już się rozpoczęły w mieście Saitama, w Japonii, Honda planuje również zweryfikować efekt redukcji emisji CO2 wynikający z optymalnego wykorzystania energii w codziennym życiu oraz zalet, jakie daje klientom korzystanie z pojazdu elektrycznego w charakterze domowego akumulatora.
W celu zaoferowania społeczeństwu produktów mobilnych nowej generacji, które zwiększają radość z jazdy przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko, Honda będzie kontynuowała prace badawczo-rozwojowe nad rozwiązaniami technicznymi i produktami tego typu.
Specyfikacja modelu Micro Commuter Prototype
- Wymiary zewnętrzne (długość × szerokość × wysokość) 2,500 × 1,250 × 1,445 (mm)
- Prędkość maksymalna 80 km/h
- Maksymalny zasięg Około 60 km
- Czas ładowania Poniżej 3 godzin
- Typ akumulatora Litowo-jonowy
- Moc maksymalna 15 kW
« poprzednia | następna » |
---|