General Motors i LG Group będą wspólnie projektować i konstruować elektryczne samochody przyszłości, zacieśniając tym samym już podjętą współpracę. LG jest obecnie dostawcą ogniw akumulatorowych dla Chevroleta Volta i Opla Ampery, samochodów elektrycznych o rozszerzonym zasięgu.

Więcej … GM i LG będą wspólnie opracowywać samochody o napędzie elektrycznym  

samochody elektryczne PapieżaCarlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Renault, podczas odwiedzin w Castel Gandolfo, przekazał Benedyktowi XVI dwa samochody o napędzie elektrycznym. Więcej … Elektryczne Renault dla Benedykta XVI  

Toyota Yaris HybridHybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Więcej … Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku  

Skoda Octavia Green E Line: e-mobilność na co dzień

Skoda przeprowadza intensywne testy swej floty elektrycznych samochodów, w skład której wchodzą Octavie Green E Line. Obecny etap obejmuje testy przeprowadzane na lotnisku w Pradze.

Dane uzyskane z codziennej eksploatacji samochodów będą szczególnie istotne dla precyzyjnego dopasowania ustawień samochodów elektrycznych. W dalszej kolejności, samochody elektryczne będą przekazane wybranym partnerom, co rozpocznie kolejny etap testów. "Samochody testowe traktujemy jak każde inne auta przeznaczone do produkcji seryjnej", powiedział Petr Kristl, szef działu rozwoju e-mobilności ze SKODA AUTO. 

"Zanim dostarczymy je do wybranych partnerów, co nastąpi za kilka tygodni, chcemy mieć absolutną pewność, że nasza Octavia Green E Line w codziennym użytkowaniu sprawdza się bez zastrzeżeń". 

Dziesięć Octavii Green E Line biorących udział w testach, ma dostarczyć cennych informacji, które posłużą dalszemu rozwojowi elektrycznych napędów. Dotyczy to nowych rozwiązań i funkcji, takich jak: umiejscowienie gniazda ładowania, czy zagadnień związanych z tym, jak samochody elektryczne, będące z założenia cichymi, uczynić słyszalnymi w ruchu miejskim.



Pierwszy elektryczny model Skody to Octavia Combi, której modularna konstrukcja doskonale nadaje się do tego, by zmieścić w niej baterię, sterowniki elektryczne i silnik elektryczny. Jednostki napędowe oferują maksymalną moc wyjściową 115 KM i maksymalny moment obrotowy 270 Nm dostępny natychmiast po starcie. Przyspieszenie od zera do 100 km/h zajmuje Octavii Green E Line zaledwie 12 sekund.

Maksymalna prędkość wynosi 135 km/h. Zasięg 150 kilometrów oznacza, że testowa flota Skody jest w stanie sprostać oczekiwaniom większości europejskich kierowców.  

Działalność Skody w dziedzinie elektrycznej mobilności jest ważnym elementem strategii producenta w zakresie zasilania i stosowanych paliw. Skoda spodziewa się, że w dalszej perspektywie czasu, dotyczyć to będzie również optymalizacji silników TDI i TSI, a także ich przekładni.

General Motors ma ambitne plany wprowadzenia na rynek łącznie do pół miliona samochodów z napędem elektrycznym z uwzględnieniem technologii plug-in. 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość