Do salonów Kia w całej Polsce trafia właśnie do sprzedaży cee’d z systemem ISG (Idle Stop & Go). Auto otwiera linie samochodów Kia Eco Dynamics, które są jeszcze bardziej przyjazne środowisku i oczywiście zużywają mniej paliwa. Do cee’da ISG dołączą w przyszłości hybrydy i modele napędzane ogniwami paliwowymi.

Więcej … Technologia „Idle Stop & Go” w samochodach Kia już w Polsce  

Chevrolet Spark EVMiejski Chevrolet z napędem elektrycznym swoją premierę miał na salonie samochodowym w Los Angeles. Europejskiej publiczności zostanie zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie a do sprzedaży na rynku europejskim wejdzie w 2014 roku.

Więcej … Elektryczny Chevrolet Spark EV będzie oferowany w Europie  

hybrydowy Pirus15 lat temu Toyota zaprezentowała projekt G21, który był pierwszym ekologicznym pojazdem o pełnej funkcjonalności i wygodzie jazdy, typowej dla samochodów osobowych.

Więcej … 15 lat hybrydowej Toyoty Prius  

Toyota Prius+ wchodzi na polski rynek

Toyota Prius+W 2013 roku na polskim rynku zadebiutuje model Toyota Prius+. To 7-osobowy mini-van wyposażony w pełni hybrydowy napęd, oparty na najpopularniejszym samochodzie hybrydowym koncernu.
Prius+ będzie piątym modelem Toyoty z napędem hybrydowym dostępnym w Polsce i pierwszym w Europie samochodem łączącym przestrzeń i wszechstronność 7-miejscowego nadwozia z zaletami napędu hybrydowego.
Toyota Prius+
Prius+ to całkowicie nowy projekt Toyoty. Zachowuje jednak wiele cech wspólnych ze znanym od 2009 roku Priusem trzeciej generacji. Opływowe linie nadwozia przypominają charakterystyczną klinowatą bryłę Priusa, zapewniając modelowi Prius+ współczynnik oporu powietrza Cd 0,28.

Pod kątem aerodynamiki opracowano zarówno trapezoidalny przód z ostro zarysowanymi reflektorami i minimalizującymi zawirowania narożnikami, jak i tył ze spojlerem dachowym, umieszczonym nad otwieranymi ku górze, szerokimi drzwiami bagażnika.
Toyota Prius+
Model Prius+ zadebiutuje na polskim rynku w 2013 roku. Cena startowa za kompletnie wyposażony samochód będzie wynosiła 129 000 zł. Zamówienia można składać od września.

Siedmioosobowe wnętrze i obszerny bagażnik
Jak sama nazwa wskazuje, Prius+ wyróżnia się przestronnością wnętrza. Jest o 155 mm dłuższy, o 30 mm szerszy i o 85 mm wyższy od Priusa III. Przy rozstawie osi zwiększonym o 80 mm, wewnątrz kabiny umieszczono trzy rzędy pełnowymiarowych foteli. Dzięki większej długości nadwozia i rozstawowi osi tylne drzwi otrzymały większy rozmiar, przez co zajmowanie miejsca na tylnych rzędach foteli lub mocowanie fotelika dziecięcego wewnątrz auta jest bardzo wygodne.
Toyota Prius+
Zaprojektowane od podstaw wnętrze łączy wygodę z estetyką. Wrażenie przestronności podkreśla logicznie zaprojektowana tablica przyrządów i uporządkowana centralna konsola oraz panoramiczne okno dachowe. Jest ono wykonane ze specjalnego tworzywa. Dzięki temu przy masie mniejszej o 40% wyróżnia się lepszymi niż dotąd własnościami cieplnymi. Okno dachowe wyposażone jest w roletę, która zamyka się samoczynnie po zamknięciu samochodu, chroniąc wnętrze przed przegrzaniem podczas postoju w upalne dni.

Drugi rząd siedzeń tworzą trzy oddzielne fotele ze składanymi oparciami. Oparcie kanapy trzeciego rzędu składa się w stosunku 50:50. Dzięki umieszczeniu kolejnych rzędów foteli o 45 mm wyżej w stosunku do poprzednich, pasażerowie mają doskonałą widoczność do przodu, a jednocześnie odpowiednią ilość miejsca dla nóg i nad głowami.

Nawet przy komplecie pasażerów na bagaże wciąż pozostaje przestrzeń o pojemności 200 litrów. Po złożeniu tylnego rzędu foteli przestrzeń bagażowa rośnie do 505 litrów. Drzwi bagażnika mają 1105 mm szerokości (aż o 95 mm więcej niż w standardowym Priusie), co ogromnie ułatwia załadunek i wyładunek bagaży.
Toyota Prius+
Możliwość zainstalowania trzeciego rzędu foteli uzyskano dzięki zastosowaniu akumulatorów litowo-jonowych umieszczonych wewnątrz centralnej konsoli między przednimi fotelami.

Najbardziej efektywny napęd hybrydowy
Prius+ wykorzystuje jednostkę napędową Toyota Hybrid Synergy Drive najnowszej generacji, z pracującym w cyklu Atkinsona silnikiem benzynowym o pojemności 1,8 litra i mocy 73 kW oraz silnikami elektrycznymi o mocy 60 kW.

Całkowita moc układu to 136 KM, dzięki czemu Prius+ przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,8 s i osiąga prędkość maksymalną 170 km/h. Przy znakomitej aerodynamice i niewielkiej masie pojazdu w pełni hybrydowy napęd daje według danych fabrycznych zużycie paliwa na poziomie średnio 4,3 l na 100 km (emisja CO2 to jedynie 99 g/km).

W porównaniu do "zwykłej" wersji Priusa zmienione zostały przełożenia Priusa+, dzięki czemu mini van o większym nadwoziu i masie zachowuje osiągi modelu kompaktowego.
Toyota Prius+
Tak jak standardowy Prius, tak i Prius+ pozwala przełączyć napęd ręcznie w jeden z trzech trybów: całkowicie elektryczny EV z zasięgiem do 2 km, ekonomiczny ECO i dynamiczny Power. Standardowym elementem układu hybrydowego jest automatyczna skrzynia biegów.

Kompletnie wyposażony i multimedialny
Do wyposażenia standardowego (Luna) Priusa+ należy 7 poduszek powietrznych w tym kolanowa kierowcy, felgi aluminiowe, system bezkluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu, kamera cofania, czujnik deszczu, czy klimatyzacja automatyczna. Wśród wyposażenia opcjonalnego (wersje Sol, Prestige) znajduje się wyświetlacz projekcyjny Head-up Display (HUD), reflektory LED, aktywny tempomat Adaptive Cruise Control, aktywny system bezpieczeństwa Pre-Crash Safety System czy najwyższej jakości system audio JBL.

Podobnie jak inne wersje nowej generacji Priusa, Prius+ oferowany jest z zaawansowanymi systemami multimedialnymi i nawigacyjnymi wyposażonymi w ekrany dotykowe (standardowy Toyota Touch, zaawansowany Toyota Touch & Go Plus oraz najbardziej rozbudowany Toyota Touch Pro).

Kia Motors Corporation konsekwentnie zwiększa inwestycje w nowoczesne i pro-ekologiczne procesy wytwarzania, od 2004 roku koncern zwiększył ekowydajność o 44%. W 2012 roku na dalszą optymalizację produkcji oraz wdrażanie innowacji przeznaczy kolejne USD 2,52 mld. 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości