Volkswagen po raz kolejny został wyróżniony za zaangażowanie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Światowe Forum Etyki w Biznesie uhonorowało działania koncernu nagrodą Ethic in Business Award 2012 w kategorii „Outstanding Corporation”. Więcej … Volkswagen otrzymał nagrodę w dziedzinie zrównoważonego rozwoju  

Kia Ray EVPierwszym produkcyjnym pojazdem elektrycznym marki Kia był zaprezentowany w grudniu 2011 roku Kia Ray EV (Electric Vehicle) − zero-emisyjny samochód miejski o dynamicznych osiągach i zasięgu do 139 km z pojedynczego naładowania akumulatorów. Więcej … Elektryczna Kia Ray EV  

hybrydowy Pirus15 lat temu Toyota zaprezentowała projekt G21, który był pierwszym ekologicznym pojazdem o pełnej funkcjonalności i wygodzie jazdy, typowej dla samochodów osobowych.

Więcej … 15 lat hybrydowej Toyoty Prius  

Renault dąży do zerowej emisji CO2

Wieloletnie wysiłki pozwoliły Renault ponownie zająć pod koniec 2008 roku miejsce wśród trzech producentów mogących się poszczycić najniższą emisją CO2. 60% samochodów sprzedanychw Europie przez Grupę (Renault i Dacia) w 2008 roku stanowiły auta emitujące poniżej 140 g CO2/km (w porównaniu do 48% w 2007 roku). 20% samochodów sprzedawanych obecnie przez Grupę w  Europie, emituje poniżej 120 g CO2/km.Jednocześnie Renault kontynuuje realizację strategii zdecydowanego zmniejszenia emisji CO2 i prowadzi prace nad samochodem elektrycznym.
Renault prezentuje podzespoły mechaniczne przystosowane do nowych oczekiwań klientów.
Dzięki technologii określanej mianem downsizingu, przyjemności i osiągi mogą kojarzyć się z pojęciami takimi jak „ekonomia” i „ekologia”. Silnik TCe 100, dostępny w modelu Renault Twingo, Clio i Modus, a od niedawna także w silnik TCe 130 montowany w Nowym Renault Megane i Scenicu jest owocem doświadczenia Renault w dziedzinie silników z doładowaniem, które pozwala zaproponować klientom gamę oszczędnych, a jednocześnie dynamicznych i dostępnych dla wszystkich jednostek napędowych. W politykę tę logicznie wpisuje się nowa gama silników wysokoprężnych dCi, już wcześniej cenionych za osiągi i umiarkowany apetyt na paliwo, która została jeszcze bardziej udoskonalona i dostosowana do standardów emisji zgodnych z normą Euro5.
Znak Renault eco² pozwala klientowi rozpoznać najbardziej przyjazne środowisku pojazdy w gamie. Renault eco² oznacza, że marka Renault wkracza w nowy etap działań mających na celu zredukowanie szkodliwego wpływu pojazdu na środowisko, przez cały długi cykl jego eksploatacji: począwszy od projektu i produkcji, a kończąc na etapie recyklingu. Zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania samochodu na środowisko na każdym etapie jego życia – to zobowiązanie wpisane w program Renault eco².
Renault w dalszym ciągu realizuje także politykę wprowadzania przełomowych rozwiązań w zakresie redukcji emisji CO2, czego wyrazem są prace nad pojazdem o napędzie elektrycznym. Utworzenie w ramach Aliansu nowej struktury (Alliance Powertrain Planning Office, APPO), która zacznie działać z dniem 1 kwietnia 2009 roku, ma na celu wzmocnienie korzyści wynikających z Aliansu, w ramach prac nad termicznymi i elektrycznymi podzespołami.
Z.E. Concept (Zero Emission Concept) to samochód elektryczny „by Renault” - sprawny i prosty w użytkowaniu samochód o zerowej emisji. Opracowany na bazie Nowego Renault Kangoo be bop, Z.E. Concept został zaprojektowany jako samochód elektryczny w celu zmniejszenie zużycia energii do koniecznego minimum przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu.
Ponieważ zużycie energii przez dodatkowe układy (oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji) ma kluczowe znaczenie dla zużycia paliwa, Z.E. Concept oznacza optymalizację gospodarowania energią, co przekłada się na zwiększenie zasięgu pojazdu. Z.E. Concept oferuje liczne funkcjonalności dostarczające potrzebnych informacji, które mogą być wykorzystywane w interaktywny sposób. Z.E. Concept jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 95 KM (70 kW), rozwijający moment obrotowy 226 Nm, a także w akumulatory litowo-jonowe.
Od stycznia 2008 roku, Alians Renault-Nissan zawarł umowy z szeregiem państw lub regionów (Izrael, Dania, Portugalia, prefektura Kanagawa w Japonii, stan Tennessee i Oregon w Stanach Zjednoczonych, Monako i inne), które umożliwią masową sprzedaż samochodów elektrycznych, począwszy od 2011 roku. Kontakty z innymi partnerami, takimi jak EDF we Francji lub Energie Ouest Suisse w Szwajcarii, pozwalają liczyć w przyszłości na współpracę, która pozwoli opracować rozwiązanie zapewniające mobilność w niedalekiej przyszłości (sieć punktów ładowania, miesięczny ryczałt kilometrowy na wzór abonamentu telefonicznego, itp.)
Renault pracuje także nad paletą rozwiązań, które umożliwią każdemu klientowi znalezienie pojazdu najlepiej dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb. Począwszy od stycznia 2009 roku, Renault poszerza gamę oferowanych przez siebie pojazdów zasilanych biopaliwami. W przypadku modeli Modus, Nowego Renault Kangoo i Nowego Renault Megane oferta będzie dotyczyć bioetanolu, zaś w przypadku Nowej Laguny i Nowego Kangoo - biodiesla.
Wiele innych projektów świadczy o naszym zaangażowaniu w problematykę ochrony środowiska.
Wyrobienie u kierowcy prostych i skutecznych nawyków pozwala zredukować zużycie paliwa nawet o 20%. Renault zaproponuje swoim klientom szkolenie w zakresie eko-jazdy w różnych formach (dni otwarte eko-jazdy lub szkolenie na symulatorze – będą stopniowo udostępniane w sieci handlowej Renault w 2009 roku).

W związku ze stale rosnącymi cenami paliw, obserwowany jest trend wzrostu popularności samochodów wyposażonych w instalację LPG. Oferta Skody wpisuje się w oczekiwania klientów – potwierdza to 85-procentowy wzrost sprzedaży samochodów z instalacją LPG w 2011 roku, w porównaniu do roku 2010. 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości