- Różnorodność Instalacji LPG: Od Prostych do Zaawansowanych
- Audi Bruksela: Pionier w Ekologicznej Motoryzacji
- Największy park samochodów elektrycznych w Europie
- Zimowy eco driving
- Czy polskie miasta są ECO?
Znak Renault eco2 został wprowadzony w 2007 roku. Nieco później znak Dacia eco2 odzwierciedlał efekty polityki ochrony środowiska grupy Renault-Dacia, prowadzonej w odniesieniu do całego cyklu życia produktów i opierał się wówczas na 3 kryteriach. Więcej … Dacia - rozwiązania w zakresie ochrony środowiska
Dział badań koncernu Volkswagen opracował elektryczny pojazd eT!, który jest przeznaczony dla firm kurierskich i logistycznych. Można poruszać się nim częściowo automatycznie a także kierować z fotela pasażera używając Drive Stick. Więcej … Volkswagen eT! – elektryczny samochód pocztowy
Trwa znakomita passa Toyoty Prius na światowych rynkach. Pierwszy w historii seryjnie produkowany samochód hybrydowy w szybkim tempie zdobywa popularność w różnych regionach świata. Więcej … Sprzedaż Priusa w Stanach Zjednoczonych przekroczyła 1 mln sztuk
Shell Eco-Marathon 2013
- wtorek, 26 lutego 2013
Tegoroczna edycja konkursu Shell Eco-Marathon ponownie odbędzie się w Rotterdamie. W dniach 15 – 19 maja. Studenci z całej Europy będą bili rekordy wydajności zużycia paliwa w dwóch kategoriach: futurystycznej Prototype i konwencjonalnej UrbanConcept. W zaprojektowanych i zbudowanych przez siebie pojazdach, wykorzystują zarówno konwencjonalne źródła energii, takie jak benzyna, olej napędowy, etanol i GTL, jak i alternatywne, m.in. wodór i prąd. W 2012 roku ulice holenderskiego miasta Rotterdam zmieniły się w tor wyścigowy, na którym zmagania obserwowało ponad 40.000 osób.
Zeszłoroczne zawody pokazały, jak nowa technologia może działać w sercu prawdziwego miasta. Uliczny tor, a na nim pięć, ostrych 90-stopniowych zakrętów, zmusił uczestników rajdu do wykazania się dużą zręcznością i umiejętnością jazdy. Wyścig organizowany w sercu metropolii stanowił także nowe wyzwanie dla samych pojazdów, przyzwyczajonych do warunków torowych. Zawodnicy bez trudu jednak dostosowali się do nowych, miejskich warunków, starannie się przygotowując, wdrażając nowe strategie i ustanawiając niespodziewane rekordy wydajności paliwa.
„Patrząc na zeszłoroczny Shell Eco-Marathon Europe, byłem pod wrażeniem sposobu, w jaki studenci potrafili dostosować się do nowego toru ulicznego. Dzięki twórczości młodego pokolenia inżynierów i partnerstwu miasta Rotterdam, dążymy do zaprezentowania innowacyjnych podejść do wyzwań, jakie stawia przed nami wykorzystanie energii." - powiedział Piotr Dziwok, Prezes Shell Polska.
W 2013 roku Shell Eco-Marathon stawia na połączenie rozwiązań solarnych i elektrycznych. Zmiana ta odzwierciedla kierunek, w jakim rozwijać się będzie branża motoryzacyjna, stawiając na pojazdy elektryczne i stwarzając większą konkurencyjność w kategorii „Battery Electric”.
Miasto Rotterdam jest idealnym gospodarzem i partnerem konkursu. To miasto znane z ambitnych pomysłów na zrównoważone wykorzystanie zasobów energetycznych i inicjatyw w zakresie adaptacji do zmian klimatu.
W tegorocznej edycji Shell Eco-Marathon, Polskę reprezentować będą następujące zespoły:
-
Eco CarPG- Koło Naukowe „Mechanik” Politechniki Gdańskiej,
-
Mietek Team- Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej
-
Smart Power- Wydział Mechaniczno- Technologiczny Politechniki Śląskiej,
-
Iron Wariors- Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej,
-
Elvic Team- Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej,
-
Eco Zone 505- Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej Politechniki Lubelskiej,
-
Green Arrow- Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej,
-
SIMR Team- Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej
-
SKAP- Studenckie koło Aerodynamiki Pojazdów, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej
« poprzednia | następna » |
---|