Olimpiada Wiedzy Ekologicznej odbywa się już od 27 lat i jest najpopularniejszą wśród dwudziestu dziewięciu olimpiad przedmiotowych odbywających się w Polsce i zarejestrowanych w rejestrze olimpiad Ministerstw Edukacji Narodowej. Więcej … Olimpiada Wiedzy Ekologicznej  

Mitsubishi i-MiEV EvolutionPodczas słynnego wyścigu Pikes Peak, debiutujący w tegorocznym górskim wyścigu 2012 Pikes Peak International Hill Climb elektryczny pojazd Mitsubishi i-MiEV Evolution odniósł ogromny sukces zajmując drugie miejsce w kategorii pojazdów elektrycznych.

Więcej … Sukces Mitsubishi i-MiEV Evolution na Pikes Peak  

Toyota Prius+W 2013 roku na polskim rynku zadebiutuje model Toyota Prius+. To 7-osobowy mini-van wyposażony w pełni hybrydowy napęd, oparty na najpopularniejszym samochodzie hybrydowym koncernu. Więcej … Toyota Prius+ wchodzi na polski rynek  

Elektryczne Renault dla Benedykta XVI

samochody elektryczne PapieżaCarlos Ghosn, prezes i dyrektor generalny Renault, podczas odwiedzin w Castel Gandolfo, przekazał Benedyktowi XVI dwa samochody o napędzie elektrycznym.

 

Pierwszy z tych samochodów, przewidziany do przejazdów Papieża po jego rezydencji letniej, jest biały i ozdobiony na drzwiach herbem papieskim. To ekologiczna wersja Papamobile.

 

Model, wykonany na podstawie Kangoo Maxi Z.E, ma 4,6 m długości i 1,8 m szerokości. Jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 60 KM i w akumulator litowo-jonowy, zapewniający przeciętnie możliwość przejechania 170 km (w cyklu mieszanym NEDC).

 

Drugi samochód, wykonany według bardzo zbliżonego projektu, jest niebieski i ozdobiony po bokach biało-żółtym pasem. Jest przeznaczony dla Żandarmerii Watykańskiej do zapewnienia Papieżowi bezpieczeństwa.

 

Oba samochody zostały zmodyfikowane we współpracy z francuskim producentem nadwozi Gruau.

 

Te odpowiednio dostosowane i niepowtarzalne wersje samochodów posiadają cztery miejsca siedzące, w tym dwa oddzielne i wyjątkowo wygodne fotele tylne. Oferują one ponadto rozwiązania specjale np. otwierany dach, demontowalne boczne tylne szyby, automatycznie zamykające się boczne tylne drzwi oraz wysuwane elektrycznie stopnie wejściowe zapewniające łatwy dostęp do wnętrza pojazdu.

 

"Poprzez ten dar dla Jego Świątobliwości Renault przypomina o swoim silnym i długotrwałym zaangażowaniu na rzecz trwałego rozwoju i poszanowania środowiska naturalnego - oświadczył Carlos Ghosn.

W corocznym Superteście Ekonomii, organizowanym przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich, Škoda Octavia GreenLine II generacji okazała się najlepsza z wynikiem spalania 1,89 l/100 km.

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości